Studio & Spinning

PİLATES

Pilates metodu, Joseph Pilates tarafından geliştirilmiş olan bir egzersiz sistemidir. Temeli tamamen kontrole dayandığından, pilatesin ikinci adı Contrology(kontrol bilimi)'dir. Kontrol, pilatesin temel yapı taşıdır. Hareketler vücut kontrolü esasına dayanarak gerçekleştirilir. Yapılan egzersizin bir pilates egzersizi olabilmesi için ilk olarak kontrolden bahsedebiliyor olmamız gerekir.

Bu sebeple pilates eğitimi esnasında ilk öğretilen nefesle birlikte beden kontrolüdür.

Tüm dünyada doktorların, fizik terapistlerinin, dansçıların ve profesyonel sporcuların onayladığı Pilates, fiziksel ve zihinsel kondisyon sistemleri arasında en iyisidir. İncinmelerin iyileşmesinde, vücut duruş problemlerinin giderilmesinde ve kronik bel ve omuz ağrılarının hafiflemesinde Pilates mükemmel bir yöntemdir.

Sonuç düşünen bir vücuttur- akıllı bir vücut- incinmelere karşı daha fazla korumalı, dengeli ve daha dirençli biri olursunuz.

YOGA

Hindistanda 2000 yıldır,doğuda ve batıda uzun yıllardır uygulanan yoga,insan beynini huzur ve mutluluğa kavuşturmak ve vücuda sağlık getirmesi amacıyla kullanılır.

Yoga ile ilgilenenler bilirler ki yapılan çalışmalar kişinin hayata bakısını değiştirmekle kalmaz, duygusal, zihinsel ve ruhsal alanlarda gelişmesine olanak sağlar. Yoga; bedeni, zihni ve ruhu tamamen eğiten, huzur veren ve kişinin tamamen kendisini tanımasını sağlayan dünyadaki en eski kadim bilgi ve kişisel gelişim metodudur.

Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz