Tenis

Tenis kortumuzda deneyimli hocalar eşliğinde veya kendi grubunuzla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Gece maçlarını tercih eden üyelerimiz için ışıklandırmalı kortlarımız sayesinde tenis severlere sevdikleri sporu her zaman yapabilecekleri imkanlar sunuyoruz.Tenis sporunu öğrenmek yada kendini geliştirmek isteyen üyelerimize her biri Spor Yüksekokulu mezunu uzman antrenörlerimiz tarafından özel ders verilmektedir.

TENİS KURALLARI

Tenis iki kişi arasında ( tekler ) veya iki kişilik iki gurup ( çiftler ) arasında oynanır. Her oyuncu topa vurmak içintenis raketlerini kullanır ve topu rakibin sahasına atmaya çalışır.

Puan: Topu rakibin sahasına attıktan sonra , Rakip topa vurmadan, top bir kereden fazla sekerse yada , Rakip topa vuramaz ise yada ,Rakip topa vursa dahi topu dışarı atar veya fileye takar ise yada ,Rakip topa vurduktan sonra (topu karşı sahaya yollasa dahi), rakibin raketi fileyi geçer ise yada, Rakip topa vururken (topu karşı sahaya yollasa dahi), top rakibin raketine bir kereden fazla değer yada vucuduna değer ise; Rakip puan kaybeder.

Maç : Üç setlik maçlarda iki seti alan oyuncu , beş setlik maçlarda ise üç seti alan oyuncu kazanır.

Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz